Skip to content

Ako som sa dostala z dlhov

by admin on June 3rd, 2013

“Môj príbeh sa začal veľmi pekne. Mala som manžela a 2 deti, boli sme šťastná rodina. To ale netrvalo večne. Kvôli určitým problémom sme sa rozviedli. Ostala som sama s deťmi. Nebolo to ľahké ako po emocionálnej, tak ani po finančnej stránke. Zrazu som sa o ne musela starať sama z môjho platu, výživné od bývalého manžela mi pomáhalo len z malej časti. Už som nevedela ako ďalej, naše výdavkyboli vyššie ako môj príjem. Tak som si zobrala spotrebný úver. Na chvíľu nám to pomohlo, alepotom z toho boli len problémy. Nestíhala som ho splácať. Môj dlh stále hrozne rástol. Už sa mi vyhrážali aj exekútorom. Našťastie som sa s problémom zverila priateľke. Podniká a mala tiež dlhy, ale dostala sa z nich. Poradila mi, ako to môžem urobiť aj ja. Povedala 2 slová, ktoré mi vtedy pripadali zázračné, ale naozaj mi pomohli – osobný bankrot.”

poradenstvo veritelom

Môj postup

  • kontaktovanie advokátskej kancelárie – kontaktovala som tú, ktorú mi odporučila priateľka – advokátsku kanceláriu ŠKODA LEGAL s.r.o.  Boli veľmi milí a ochotne mi odpovedali na všetky moje otázky a vo všetkom poradili. Dali mi pokyny, ako postupovať, uviedli, aké doklady budem potrebovať.
  • návrh na osobný bankrot fyzickej osoby s návrhom na vyhlásenie konkurzu - vypracovala mi ho kancelária a ja som ho podala na súd. Ten mi ho schválil a začalo sa konanie.
  • 3 – ročné skúšobné obdobie – počas tohto obdobia som vždy ku koncu roka poskytla peňažné prostriedky v sume určenej súdom (maximálne 70% mojich príjmov), ktoré správca pomerne rozdelil medzi mojich veriteľov.
  • vyhlásenie osobného bankrotu – nasledovalo po skončení skúšobného obdobia, počas ktorých som dodržiavala zákonné podmienky.

 

A to je všetko. Konečne som mohla začať zase kľudne spávať. Keďže osobný bankrot prebieha pod dozorom súdu, počas neho a ani po jeho úspešnom skončení nie je možné vymáhať dlhy alebo postihnúť môj majetok exekúciou. V jeho priebehu moje dlhy už nerástli. To ma tiež veľmi potešilo. Začala som s čistým štítom, bez dlhov, exekúcií a strachu o budúcnosť. Peniaze, ktoré by som inak musela použiť na splácanie nehorázneho dlhu, som mohla investovať do seba. Urobila som si rekvalifikáciu a našla som si lepšiu prácu, lepšie platenú. Dúfam teda, že sa už nikdy do dlhov nedostanem. Ak sa mi niekto zverí s takýmto problémom, vždy mu odporučím osobný bankrot. Odporúčam ho aj vám, verím, že vám pomôže.

Comments are closed.